19 июн. 2013 г.
Бізнес ошукали: Азаров вводить векселі
Верховна Рада 18 червня прийняла в першому читанні Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення процедури стосовно фінансових векселів).
Цим документом пропонується встановити, що до 1 січня 2014 року органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, на підставі отриманих висновків відповідних органів державної податкової служби із зазначенням сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню з бюджету, можуть відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» за заявою платників податків видавати їм зазначені у висновках суми бюджетного відшкодування шляхом видачі фінансових казначейських векселів.
Взагалі, законодавчо механізм фінансових казначейських векселів був оформлений ще наприкінці минулого року схваленням 6 грудня 2012 року Закону № 5519-17 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів», що набрав чинності 1 січня 2013 року. Цим документом в Україні було запроваджено, окрім банківського, ще один різновид векселів – фінансовий казначейський вексель. Згідно з законом, «порядок випуску, обігу, погашення та стягнення» щодо цього цінного паперу визначається і затверджується Кабінетом Міністрів України.
Але де ця постанова Кабінету Міністрів? Хто її бачив? Крім цього, під векселем має бути якась застава. Чим гарантує держава ліквідність векселя? І куди підприємства мають дівати ці цінні папери, хто їх буде погашати? На який термін будуть вони випускатися? Під який дисконт? Хто буде формувати цей дисконт? В якому документі це описано? Хто буде реєструвати ці векселі, якому органу віддадуть цю функцію? Крім того, потрібно страхувати ризики. Хто буде цим займатися? Де механізм його акцептації, погашення? Під запровадження казначейських векселів має бути розроблений цілий інструментарій. Але де ж цей інструментарій?
Хто взагалі дав право уряду відшкодовувати ПДВ за допомогою векселів? Це порушення будь-якої європейської системи законодавства. Де це бачено, щоб заборгованість бюджету погашалась векселями? Де в Європі діє така практика? Якщо є бюджетна заборгованість, то треба робити просту річ – секвестр бюджету, скорочення його дефіциту. Так робили всі держави, які потрапляли у вир кризи – Греція, Португалія, Іспанія, Італія. Тільки секвестр, в крайньому випадку випускають боргові зобов’язання – внутрішні чи зовнішні. Але жодних векселів, адже схоже, що казначейські векселі для відшкодування ПДВ – це суто корупційна схема.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий