Янукович та його правлячий режим своїми діями перетворили Україну на одну із найвідсталіших держав Європи і цілого світу. Усі макроекономічні, фінансові, соціальні показники України з кожним днем лише погіршуються.
Так, 21 березня 2013 року Нацбанк нарешті опублікував дані щодо валового зовнішнього боргу України (державний борг плюс корпоративний) у 4 кварталі 2012 року, який, згідно з цією інформацією, виріс до 135,05 млрд. доларів (на 2,6 млрд. доларів більше, ніж у третьому кварталі 2012 року), і можна спрогнозувати, що на середину березня 2013 року ця цифра зросла приблизно до 137 млрд. доларів. Отже, впродовж трьох років правління Януковича валовий зовнішній борг України зріс на 33,6 млрд. доларів (32,5%) – із 103,4 млрд. доларів станом на кінець 2009 року. Згідно із даними Держкомстату, ВВП України у 2012 році склав 1,4 трлн. гривень, або 176 млрд. доларів.
Отже, валовий зовнішній борг держави дійшов до позначки 76,7% ВВП. Але при цьому слід врахувати, що ВВП України – штучно завищений, цей показник подається у поточних цінах, без врахування інфляції попиту та інфляції пропозиції, він обраховується у невідповідності із міжнародними стандартами, то ж можна припустити, що якби ці міжнародні стандарти були дотримані, ВВП України складав би близько 130 млрд. доларів.
Ми вже неодноразово наголошували, що інші економічні показники так само стрімко погіршуються – скорочення золотовалютних резервів, зростання дефіциту державного бюджету, зростання прямого державного боргу, безробіття, банкрутство міст і державних монополій, зростання дефіциту Пенсійного фонду. При цьому уряд Азарова-Арбузова демонструє повну некомпетентність і непрофесіоналізм. В цьому можна було переконатися 22 березня під час виступу міністра соціальної політики Королевської у стінах Верховної Ради. Складається таке враження, що вона взагалі не розуміє, як керувати цими процесами в соціальному секторі.
Отже виглядає так, що в українців залишився лише один вихід із ситуації. На нашу думку, в умовах повного фінансово-економічного, соціального, політичного колапсу, посилення диктатури, свавілля карально-репресивних органів міста, райони та області України мають почати самі себе рятувати. Адже райдержадміністрації та обладміністрації виявилися абсолютно недієздатними, і довели свою безпорадність під час снігопадів у Західних областях 15 березня та на більшій території України 22 березня. Символічно, що вже навіть природа втомилася від влади правлячого режиму Януковича, але українці поки що продовжують мовчки терпіти свавілля узурпаторів. Тому потрібно негайно переходити до формування народних органів влади на місцях.
Обласні та районні ради повинні розпочати створення своїх виконкомів, як це зроблено в Польщі, Чехії, Словаччині та інших європейських країнах. Оскільки і правлячий режим, і парламентська опозиція декларують свою відданість курсу на євроінтеграцію, оскільки в Україні ратифікована Європейська хартія місцевого самоврядування, то необхідно почати робити реальні кроки для того, щоб ставати європейською державою і створювати народні органи виконавчої влади на місцях, в першу чергу в тих областях, де Партія регіонів 28 жовтня 2012 року програла вибори до Верховної Ради, зокрема у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях і місті Києві.
Українська Національна Консервативна партія вітає дії опозиційних політичних партій у Черкаській області, які виступили із вимогою усунути з посади голови Черкаської ОДА представника Партії регіонів, оскільки ця партія програла вибори на Черкащині. Потрібно, щоб до цього процесу долучалися органи місцевого самоврядування інших вище перелічених областей. Не зрозуміло, чому до цього процесу не долучилася обласна рада Львівської області, де більшість мають ВО «Свобода», «Фронт змін», «УДАР», адже Галичина повинна бути в авангарді європейських демократичних процесів трансформації Української держави. Але тішить те, що ці процеси вже почалися, і треба їх тільки посилювати.
В цій ситуації міським головам нема чого пасти задніх, потрібно встановлювати свою народну владу у районах, зміщати спільно з районними радами райдержадміністрації і формувати свої виконавчі органи влади. Чим швидше це буде зроблено, тим краще.
Першим кроком має стати припинення перераховування податкових платежів, які збирає громада, до Казначейства. Потрібно створити регіональні комунальні банки і відкрити у них рахунки громад,а також розпочати формування народних сил підтримання порядку на територіях.
Тому що вже зрозуміло, що Партія регіонів і те зміїне поріддя, яке вона розставила по Україні на державних посадах, не здатні до якоїсь конструктивної професійної діяльності, вони лише виконують волю свого вождя Януковича, а інтереси громад їх не цікавлять.
Тому УНКП звертається до депутатів районних та обласних рад, щоб вони почали згідно 5 статті Конституції, Європейської хартії місцевого самоврядування, Закону України «Про місцеве самоврядування» формувати виконавчі органи і перебирати на себе владу. Крах всіх елементів існуючої системи вже фактично відбувся, і щоб українські міста, райони та області не затягнуло у вир цієї руїни, слід взяти на озброєння принцип: порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих.
Комментариев нет:
Отправить комментарий