Ситуація, яка склалась на Кіпрі, з введенням податку на прибуток із банківських вкладів, матиме вагоме значення і для України.
Іноземних інвестицій в Україні найбільше саме з Кіпру. А отже, фінансова криза в цій країні сколихне і середній, і великий бізнес в Україні. Це буде загалом дестабілізація економічної ситуації, оскільки вже не відбуватиметься цільове поповнення оборотних коштів з Кіпру.
Олігархи України, які мають вклади в банках Кіпру будуть переводити свої банківські рахунки в інші банки світу. Але на сьогодні вони вже багато втратили.
Європейський союз має свою налагоджену банківську систему, головний принцип якого - офшорам у Європі уже не бути, і він вимагає виконання цих принципів іншими країнами - членами ЄС. Кіпр, на думку економіста, змушений до таких дій, хоча країна вже не буде так процвітати як зараз.
Кіпр завжди був найбільшим офшором для пострадянського простору, а сьогодні один із кандидатів на економічний дефолт. Тому такі дії уряду спричинені бажанням хоча б стабілізувати ситуацію, яка склалась в країні. Але повернутись до розквіту фінансової системи не вдасться. Схожа ситуація свого часу була у Швейцарії.
Внаслідок проблеми фінансового сектору Кіпру, Євросоюз узгодив виділення країні 10 млрд євро допомоги. Однак , влада Кіпру зобов’язується цим ввести одноразовий збір у розмірі 9,9% на депозити кіпрських банків розміром понад 100 тис. євро.
Комментариев нет:
Отправить комментарий