13 мая 2013 г.
Янукович та Азаров ведуть Україну до фінансового краху
Європейський банк реконструкції і розвитку 10 травня 2013 року в огляді регіональних економічних перспектив погіршив прогноз щодо економіки України. На думку аналітиків ЄБРР, ВВП України в поточному році не зростатиме, а навпаки впаде на 0,5%.
Перед цим негативні прогнози щодо української економіки давали Світовий банк і Міжнародний валютний фонд, але ЄБРР навіть погіршив ці попередні прогнози. Це підтверджує ті аналітичні викладки, які були зроблені мною та Інститутом трансформації суспільства. Але наш прогноз ще більш песимістичний, на жаль, є підстави говорити про те, що у 2013 році ВВП України впаде в межах 5%, оскільки всі фактори – політичні, економічні, соціальні та інші – свідчать, що можливості не те, що для зростання, а навіть для стримування падіння на сьогоднішній день уряд в Україні і президентська адміністрація не мають. І показовим свідченням цього є те, що приховується інформація стосовно того, чи розрахувалася Україна з МВФ, а також з «Газпромом» і структурами Фірташа за спожитий у квітні газ. Нагадаємо, до 8 травня Україна мала сплатити МВФ 1,4 млрд. доларів, а також заплатити 300 млн. доларів за газ.
Натомість, ми бачимо лише словоблуддя з боку Колобова, Азарова, Арбузова, безвідповідальні нісенітниці про те, що в Україні добрий фінансово-економічний стан, стабілізація і покращення у сіх сферах. Цю демагогію вони несуть не лише для внутрішнього споживання, але і назовні. Останньою демонстрацією таких непрофесійних нісенітниць є виступ Колобова 10 травня 2013 року на конференції ЄБРР в Туреччині про те, що Україна оптимістично оцінює шанси підписати найближчим часом угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму 15 мільярдів доларів. "Позиція обох сторін полягає в тому, що переговори пройшли дуже плідно, і в найближчому майбутньому обидві сторони готові підписати цю угоду", - заявив Юрій Колобов.
Чи розуміє Колобов, про що він говорить? В чому суть програм від Міжнародного валютного фонду? Він дає ці гроші не у вигляді кредитів, як таких, це програма, спрямована на те, щоб країна вийшла з зашморгу, щоб стабілізувати економічну ситуацію, адже в рамках світового господарства наявність падаючих країн є дуже небезпечною, оскільки вони ламають весь світовий процес відтворення, зазнають фінансово-економічного краху, у них починається колапс, розвалюється вся система, і це достатньо серйозний удар по глобальній економіці. І щоб такого не трапилося, МВФ, як міжнародна фінансова організація, членами якої є 188 країн, виробила відповідні стабілізаційні механізми, в тому числі й програму «stand by».
Суть цієї програми полягає в тому, що домовленості забезпечують країні-члену гарантію того, що в межах визначеної суми і протягом терміну дії угоди вона може при дотриманні обумовлених в угоді умов безперешкодно отримувати від МВФ іноземну валюту в обмін на національну. Це означає, що для нормалізації фінансово-грошового обігу і платіжного балансу МВФ дає конвертовану валюту у певній сумі, а взамін забирає на цю суму національної валюти на збереження на певний період. Ця операція нагадує переливання крові, коли з організму надбирають погану кров, а взамін вливають здорову. Але це дуже гострий засіб, сильнодіючі ліки, з ними треба поводитися дуже обережно. Це короткотривалі програми, розраховані на 2-3 роки, після чого гроші треба повертати з відсотками, а взамін МВФ повертає назад національну валюту. Ці гроші даються тій чи іншій країні для того, щоб стабілізувати фінансову ситуацію і провести реформи. Тобто, програма «stand by» означає не кредитування країни, а проведення з нею обміну валютами. Україна, як відомо, за час правління Ющенка-Тимошенко і Януковича-Азарова вже неодноразово брала гроші в МВФ, але після цього ставало ще гірше, адже ці гроші не були витрачені ефективно, їх проїли, пропили, прогуляли, витратили на популістські заходи, вони не оздоровили ситуацію в Україні, навпаки погіршили її, оскільки лише збільшився державний борг.
Тому пропозиція Колобова взяти в МВФ ще 15 млрд. доларів є для України страшною. Адже надання Україні з боку МВФ такої величезної суми призведе до фінансового краху держави, оскільки виплачувати борг по суті не буде чим. В такому випадку ці 15 млрд. доларів додадуться до боргу, виплата і обслуговування якого вже і так лежить величезним тягарем на державному бюджеті.
Зокрема, державний і гарантований державою борг у порівнянні з 1 січня 2007 станом на 1 квітня 2013 року збільшився з 15,95 млрд. доларів до 67,41 млрд. доларів (в 4,2 рази), а валовий зовнішній борг України виріс із 54,5 млрд. доларів станом на 01.01.2007 до 135,05 млрд. доларів станом на 01.01.2013 року (в 2,5 рази), а на сьогодні, за експертними оцінками, цей показник досягає 140 млрд. доларів. Отже, якщо до цього боргу додати ще 15 млрд. доларів, то ситуація виглядатиме просто катастрофічно.
Зрозуміло, що спочатку буде спостерігатися одномоментне покращення, але воно триватиме дуже недовго, а після цього почнеться різке погіршення фінансово-економічної ситуації. Організм буде не лише не вилікуваним, а його хвороба тільки посилюватиметься. Це нагадує ситуацію із наркотиками, коли кожен новий прийом отрути приносить короткочасну ейфорію, але щоразу наближає смерть людини.
Тому за жодних обставин не можна брати грошей в МВФ. По-перше, банда, яка сьогодні перебуває при владі, все одно ці гроші розкраде, по-друге, ці гроші не використовуватимуться для проведення реальних структурних реформ, а будуть спрямовані на продовження агонії правлячого режиму. По-третє, якщо МВФ дасть ці гроші, то це означатиме порушення базових принципів Міжнародного валютного фонду, тому що уряд не виконав вимоги, поставлені МВФ – не ліквідував корупційні схеми, не продав державні банки, не зробив прозорою діяльність газотранспортної системи і не зробив вільними ціни на газовому ринку. Отже, жодне із базових положень угоди між Україною та МВФ не виконано. А тому за жодних обставин не можна знову давати гроші режиму Януковича. В протилежному випадку дії керівництва МВФ треба буде розглядати як корупцію і підтримку режиму бандокртаїі в Україні.
Відтак, заяви Колобова про те, що Україна оптимістично оцінює шанси підписати найближчим часом угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму 15 мільярдів доларів, це – демагогія і прояв панічних конвульсій. Потрібно дивитися на речі реально, і чітко говорити: якщо Янукович не піде у відставку, і Партія регіонів не буде усунена від влади, то Україну чекає суверенний дефолт, банкрутство і політичний безлад.
Подписаться на:
Комментарии к сообщению (Atom)
Комментариев нет:
Отправить комментарий