Криза на Кіпрі завдала відчутного удару по фінансовій системі Європи, і не могла не зачепити також й Україну, адже українські суб’єкти господарювання та фізичні особи тримали на рахунках кіпрських банків, за різними оцінками, десятки мільярдів євро.
Кіпрські банки, щоб сплачувати відсотки по цим депозитам, проводили ризиковані операції, зокрема, вкладали гроші в ризиковані цінні папери. Одними з останніх таких цінних паперів були грецькі облігації, можна висловити припущення, що найбільше їх купив банк Laiki. Але ці облігації внаслідок кризи в Греції фактично перетворилися на сміття. Спочатку на Кіпрі думали, що у них 10% таких проблемних кредитів, потім 20%, потім 30%, а тепер вже виявляється, що 60%.
Це означає, що грошей на Кіпрі немає. Реальні гроші були використані на купівлю неліквідних паперів, інші за рахунок інсайдерської інформації встигли свої гроші вивести, а притік нових грошей припинився. Нові гроші в Кіпр вже не йдуть, ця річка висохла. Таким чином, Кіпр перестав бути фінансовим суб’єктом, він зник, як фінансовий суверен.
Отже, офшорна зона на Кіпрі ліквідована, тепер треба ліквідувати його банки, вони вже нікому не потрібні, адже перетворилися просто на сміттєві ями, і щоб врятувати залишки фінансової системи, там треба відкривати філіали німецьких, скандинавських, австрійських, французьких банків. Таким чином, Кіпр, як пральня чорних грошей кримінальних кланів з територій посткомуністичного простору припинив своє існування.
Тепер може статися схожа ситуація і з британськими юрисдикціями, з офшорними зонами на Мені, Кайманових, Бермудських островах, там, де також можуть знаходитися гроші українських олігархів. Це означає, що починається ланцюгова реакція, в Україну практично припиняється притік прямих і портфельних інвестицій, одна із з’єднаних посудин – Кіпр – ліквідована, таким чином ми можемо говорити, що це матиме величезне негативне значення для всієї фінансової системи України.
А про те, що Україна перебуває фактично у стані колапсу, свідчить той рівень запозичень, які здійснює уряд Азарова-Арбузова. Зокрема, впродовж першого кварталу 2013 року Кабінет Міністрів здійснив запозичень на загальну суму 43 млрд. гривень, а 10 квітня розмістив суверенні єврооблігації на суму 1,25 млрд. доларів. Це означає, що в уряду грошей взагалі немає.
Але тут треба знову згадати про Ігоря Мітюкова, про якого ми вже свого часу писали. Мітюков – це колишній міністр фінансів України, а тепер – представник американського інвестиційного банку «Morgan Stanley» в Україні, який є одним із основних андерайтерів єврооблігацій України, на рівні з JP Morgan, і російськими банками ВТБ та Сбербанк. Як ми вже писали, старшим віце-президентом Сбербанку виступає Олександр Базаров, який у 1990-их роках очолював представництво в Україні , швейцарсько-американського інвестиційного банку CS First Boston, що займалась розміщенням перших єврооблігацій України у 1998 році.
Ми вже наголошували, що з приходом в Україну Мітюкова в якості представника Morgan Stanley, після того, як Янукович та Азаров здобули владу, розпочалося активне розміщення єврооблігацій Україною. Відтак з 17 вересня 2010 року до 14 листопада 2012 року (впродовж 2 років і 2 місяців) було продано єврооблігацій на загальну суму 9,6 млрд. доларів, по яких з державного бюджету треба буде сплатити 5,25 млрд. доларів відсотків (42 млрд. гривень).
Варто також згадати, що Мітюков певний час був послом України у Великобританії, якій належить стільки офшорів – Каймани, Бермуди, Мен, Монтсеррат, Гібралтар, Ангілья? Чи можна припустити, що й Morgan Stanley і JP Morgan якимось чином пов’язані із офшорами? Чи тримають на британських офшорах гроші Азаров, Арбузов, Соркін, зрештою, Сім’я Януковича? Може, саме тому вони так спокійно себе поводили в період краху Кіпру, оскільки їхні гроші зберігались не на Кіпрі, а на британських офшорах?
Ще раз наголошуємо, що лідери парламентської опозиції Кличко, Яценюк, Тягнибок, мають негайно взяти ці питання на особистий контроль. Потрібно негайно припинити здійснювати нові запозичення, і створити спеціальну комісію Верховної Ради для розслідування діяльності Азарова, Мітюкова, Базарова, Арбузова, Соркіна, Клименка та інших, щодо випуску, механізму розміщення облігацій. Опозиція має з’ясувати, чи є Україна частиною міжнародної корупційної афери, хто її організував, яких збитків завдано українському народові.
Комментариев нет:
Отправить комментарий