22 нояб. 2012 г.

Чи можуть сили, непідконтрольні Партії регіонів, сформувати більшість у Верховній Раді та Кабінет міністрів?

Попри розмови про те, що Партія регіонів веде активну діяльність щодо створення парламентської більшості, опозиція ще не втратила шансів відсторонити правлячий режим Януковича від влади. Сьогодні у неї є два методи, за допомогою яких можна реалізувати це надважливе завдання.

На сьогоднішній день відомо, що група Януковича, використовуючи підконтрольну їм Партію регіонів, готується здійснити бліц-кріг у Верховній Раді України, захопити ключові посади і сформувати Кабінет міністрів та розпочати наступ на всі опозиційні сили, не дивлячись на те, до якого політичного спектру вони належать – лівого, правого чи центристського. Висловлюються різні думки, але вже з’явилась інформація, що Партія регіонів майже докупила необхідну кількість голосів для того, щоб мати більшість у парламенті. Їм начебто не вистачає всього кілька голосів, щоб повністю взяти Верховну Раду під контроль.

Як в цих умовах повинні діяти депутати від інших політичних сил? Є два методи. Один із них ми вже пропонували, він полягає у тому, щоб не визнавати цю Верховну Раду і зібрати паралельний орган на базі 5 статті Конституції під гаслом: «Геть узурпаторів від влади!» - всеукраїнські національні збори. Тоді можна втілити в життя два варіанти: або сформувати свої виконавчі органи і повністю взяти владу у свої руки у тих областях, де перемогла опозиція, і таким чином остаточно зафіксувати двовладдя, або почати процес формування національного круглого столу, як це було свого часу у Польщі, Німеччині, Румунії, Болгарії, інших посткомуністичних країнах.

Можна застосувати також інший варіант, суть якого полягає в тому, що реально перемогти Партію регіонів навіть в стінах нинішньої Верховної Ради. Але цей механізм вимагає величезної відповідальності, сили волі і сміливості. Адже від опозиції до парламенту пройшло: 102 представника «Батьківщини» (62 за списками і 40 в мажоритарних округах), 40 представників «УДАРу» (34 за списками і 6 в мажоритарних округах) і 38 представників «Свободи» (25 – за списками і 13 в одномандатних округах). Разом це 180 народних депутатів. Отже, опозиції для того, аби сформувати більшість бракує 46 мандатів.

Також є певна кількість мажоритарників-самовисуванців і представників маленьких партій, які також могли б долучитися до процесу відсторонення Партії регіонів від влади, утворивши самостійну парламентську групу під умовною назвою „Магнат”, яка б структурувала певні союзницькі відносини з трьома фракціями опозиції у узгодила з ними спільний план дій по усуненню від влади. Зокрема, це представники «Єдиного центру» Віктор Балога, Павло Балога і Василь Петьовка, представники Народної партії Володимир Литвин і Сергій Гриневецький, а також самовисуванці: Петро Порошенко, Олександр Домбровський, Олександр Доній, Олег Ляшко, Юрій Дерев’янко, Микола Рудьковський, Оксана Калетник, Григорій Калєтнік, Сергій Мартиняк, Степан Івахів, Ігор Палиця, Ігор Єремєєв, Яків Безбах, Анжеліка Лабунська, Віталій Чудновський, Сергій Міщенко, Ярослав Дубневич, Давид Жванія, Юрій Шаповалов, Олег Кулініч, Володимир Пилипенко, Костянтин Жеваго, Федір Негой, Сергій Лабазюк, Сергій Буряк, Віктор Бондар, Віктор Тимошенко, Володимир Атрошенко, Іван Куровський, Валентин Ничипоренко, Олександр Волков і можливо Олександр Герега. Якщо така парламентська група «Магнат» буде сформована, то тоді опозиція разом з цією групою буде нараховувати 217 осіб.

Для того, щоб перемогти правлячий режим бандократії Януковича і політично-корпоративну силу, яка обслуговує його інтереси, потрібно взяти в тактичні союзники групу Комуністичної партії України в парламенті (32 особи), використавши її, як таран, проти Партії регіонів. Для цього комуністам можна віддати посаду заступника спікера і кілька парламентських комітетів. Важливим кроком має стати обрання власного спікера. Відомо, що Партія регіонів намагається виставити свого нахабного, брутального голову Верховної Ради, на кшталт Єфремова, Сухого чи Олійника. Щоб запобігти цьому, три опозиційні фракції разом з групою „Магнат”, яка сформована із самовисуванців та представників малих партій, та група Комуністичної партії України в парламенті повинні висунути свого голову Верховної Ради. Після цього слід призначити свій уряд і голову Нацбанку та розподілити інші посади.

Зрозуміло, що цей механізм є складним для виконання і потребує від його виконавців великих зусиль та вміння йти на компроміси, але саме за його допомогою можна, наче хірургічним скальпелем, здійснити стерилізацію правлячого режиму Януковича та його інструменту, яким є Партія регіонів.

Комментариев нет: