3 авг. 2009 г.

Молдова буде прагнути до ЄС і конфедерації з Румунією

Демократичні сили, які зараз перемагають, є абсолютними прихильниками євроатлантичного шляху Молдови. Але в цій опозиції є дуже потужній сегмент – прорумунські сили, які зацікавлені в приєднанні до Румунії. Як відомо, дуже багато громадян Молдови мають румунські паспорти. Мова однакова, традиції однакові, церква православна, культурні звичаї дуже близькі і дуже велика частина населення Молдови спокійно погодиться на конфедерацію з Румунією. Значним поштовхом в цьому плані є те, що, приєднуючись до Румунії, Молдова автоматично входить в структуру Європейського союзу. І для Молдови, як надзвичайно відсталої країни, це важливо. Разом з тим, є частина населення, яка має інше коріння і не вважає себе чистими молдованами, яка поки що орієнтована на Комуністичну партію.

Найкращим варіантом було б, якби в Молдові викристалізувалась партія зі слов’янськими інтересами, яка відійде від комуністичних стереотипів, але буде виступати за збереження незалежності країни.

За будь-яких обставин занепаду комунізму не уникнути. Комуністи будуть відверто просити підтримки у Росії, скинуть овечу шкуру, під якою до цього часу ховались, і це буде чиста п’ята московська колона. Але навряд чи це їм допоможе. Після захвату документів, у опозиції, скоріш за все, є достатньо компроматів на Компартію і особисто на Вороніна. І після виборів Воронін буде змушений тікати закордон.

На мій погляд, зараз Молдова стоїть на порозі великих змін: повної зміни політичної еліти, геополітичного вектору, тощо. В цих умовах Україна могла б навіть забрати собі Придністров’я, 70% якого - українці. Це наша генетична територія. І взагалі, якби в Україні було нормальне керівництво, а не мафіозні формування, ми б були регіональним геополітичним лідером на цьому просторі, і мали б відповідні переваги і можливості. Сьогодні Придністров’я саме пливе Україні в руки. Але навряд чи Україна зможе його забрати.

Комментариев нет: