30 июл. 2009 г.

Нова фаза загострення соціально-економічної та фінансово-банківської кризи можлива у жовтні

Другу фазу загострення соціально-економічної і фінансово-банківської кризи слід очікувати вже у жовтні цього року. Такий прогноз під час "круглого столу" "Соціально-економічна та фінансово-банківська криза як фактор загострення президентської кампанії в Україні" в УКРІНФОРМі зробив директор Інституту трансформації суспільства, завідувач кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління Олег Соскін, повідомляють кореспонденти агентства.

Неминучість наступного етапу кризи зумовлена стратегічним погіршенням соціального статусу громадян і рядом негативних чинників у базових виробничих галузях. Зокрема, варто виділити падіння індексу базових галузей, де з першого півріччя 2008 року по перше півріччя нинішнього спад становив близько 29%, промислового виробництва - 31%, ВВП - 25%, триває падіння експорту та імпорту.

На економічні та фінансові проблеми накладаються ще й проблеми політичні, зокрема, це стосується майбутньої президентської кампанії і діяльності влади в цілому. Найвищі інституції влади виявляють сьогодні мінімум активності щодо вирішення нагальних для країни питань. З входом у фазу економічної кризи Україна перейде у черговий етап формування нової системи. Ми підходимо до зміни соціально-економічної і політичної системи, втім, якою вона буде - невідомо, оскільки досі не добудована потужна модель громадянського суспільства.

Комментариев нет: