3 июл. 2009 г.

За перемогу Обами, Росія отримає від США карт-бланш на Україну і Грузію

Не надто оптимістичний прогноз для України в контексті зустрічі Барака Обами та Дмитра Медведєва. В центрі переговорів стоятиме питання із вступом України НАТО, і в цьому сенсі не виключно, що Америка може принести нашу державу в жертву.

Російськими бізнесструктурами (не без згоди Путіна) була підтримана виборча кампанія Барака Обами. При чому, мова йде про дуже великі суми, які надійшли в його фонд через ці структури.

Навіть Бухарестське рішення щодо України не зможе її захистити, оскільки чітких термінів набуття нею членства в Альянсі там не вказано. США просто візьмуть паузу і на певний період заплющать очі. Америка може дати росіянам карт-бланш для того, щоб впоратися з Україною і Грузією. Російські навчання «Кавказ» цілком реально можуть перерости у захоплення Грузії, і якщо це вдасться, то Україна буде наступною. Зайнявши нейтральну позицію, Сполученні Штати просто сигналізуватимуть Росії: «ось ваш шанс – використовуйте його якнайшвидше, а як не встигнете, тоді вже ми вас будемо засуджувати».

Небезпеку я вбачаю і в тому, що Росія уже визначилася із підтримкою на майбутніх українських виборах Віктора Януковича. Підтримуючи лідера Регіонів, будуть орієнтуватися на те, щоб всю Україну забрати під свій вплив, або ж, підтримуючи і Януковича, і Тимошенко, спробують розколоти нашу державу. А США в цьому просто не будуть заважати.

Обама не є геополітичним стратегом, крім того, у США настільки багато внутрішніх проблем, котрі є дуже гострими – криза триває і поглиблюється, потрібно вирішити питання і в Ірані, Афганістані, Північній Кореї та Китаї, тому, за побоюваннями експерта, Україна може стати тут розмінною картою.

На певний період підтримка з боку Америки зникне, і ми залишимося сам на сам з Росією. Рятувати себе потрібно буде самим.

Комментариев нет: