8 дек. 2009 г.

Парламент, обраний за закритими списками, Україні не потрібен

Зміна виборчого законодавства має відбуватись цивілізовано. Якщо депутати на це не підуть, не виключені революційні заходи, спроби зламати супротив олігархічної плутократії, яка засіла у Верховній Раді.

Зміна виборчої системи в Україні конче необхідна. Термінових змін потребує не тільки виборча система на місцевому рівні. Змін потребує і виборча система на парламентському рівні - вибори до Верховної ради мають відбуватись за відкритими списками.

Те, що законопроект, поданий депутатами від НУНС, підтримала більшість фракцій, дуже важливо. Це було вимогою всіх європейських країн і Ради Європи, оскільки українське виборче законодавство не відповідало європейським нормам. Тому ВР просто повинна негайно прийняти зміни до закону про вибори до місцевих органів влади, щоб 30 травня 2010 року провести вибори на базі мажоритарно-партійного принципу. Також важливо, щоб в великих містах вибори мерів відбувались в два тури. Потрібно розділити функції між мером, виконавчою владою в місті і головою міської ради. Виконавча влада має бути відділена від нормативно-інструктивної бази.

Якщо ВР намагатиметься знову відтягувати час, щоб в решті не прийняти цей закон, на мій погляд, можна чекати на збурення народу. Верховну Раду, яка не хоче приймати такий закон потрібно просто розганяти.

Крім цього, важливо, щоб в законі була закріплена норма, щоб вибори дострокові не впливали на проведення виборів чергових. Зокрема, термін діяльності мера має завершуватись не залежно від того, обрали його на дострокових чи чергових виборах. І в Києві мають теж проводитись вибори 30 травня 2010 року. За мажоритарним принципами, відкритими списками і двома турами. І ці питання мають бути закріплені в новому законі.

Змінивши закон про вибори депутати повернуть Україну на шлях європейської демократії. Зараз на жаль ми з цього шляху зійшли і йдемо в помилковому напрямі. І питання виборів, якраз є ключовим.

Комментариев нет: