21 сент. 2010 г.

Долар може вирости до 10-12 грн

Вважаю, що найближчим часом долар може вирости до 10-12 грн. Звичайно, хотілося, щоб усе залишалось на такому рівні, на якому є зараз, але я не виключаю можливості, що він підскочить до 10 чи 12 гривень. Для цього є усі передумови.

Передумови полягають насамперед у тому, що Національний банк на сьогоднішній день надрукував "десятки мільярдів доларів – готівкою і без готівкою гривні. У зв'язку з цим збільшена грошова маса в обігу.

По-друге, Нацбанк казав, що було збільшено золотовалютних запасів до 30 млрд дол. Це ж не завдяки гарній роботі внутрішньої економіки і якихось довготермінових інвестицій в Україні. Це тому, що надходили так звані гроші від різних корпоративних зовнішніх запозичень, які робили наші корпорації. Це так звані короткотермінові гроші. Вони надходять в Україну в валюті, через міжбанк конвертуються в гривню, НБУ викупає валюту і взамін віддає гривню. Отже, таким чином Нацбанк збільшив масу гривні в обігу. А це означає, що Нацбанк реальні золотовалютні запаси не збільшив. Тим паче треба пам’ятати, що мільярди доларів у золотовалютних запасах НБУ - це кредити МВФ, які дали як колишньому уряду, так і нинішньому. До того ж там є кредит, який дав російський банк ВТБ і який треба буде повертати.

Крім того, ще однією передумовою для подорожчання американської валюти є продовження випуску облігацій внутрішньої державної позики. Це, на мою думку, знову збільшення гривневої маси, який не підкріплений матеріально-речовим продуктом і золотовалютними запасами.

Ну і варто нагадати, що ми маємо від’ємне сальдо торгового балансу, майже 3,5 млрд доларів. Отже, це гроші, яких надійшло значно менше, ніж вийшло з України. Таким чином, є всі передумови говорити про девальвацію гривні. Ще, скажімо, на мій погляд, впливають останні непрофесійні призначення в керівництві НБУ, де відбувається кадрове "послаблення".

Комментариев нет: