28 сент. 2010 г.

Пристрасті щодо дефіциту. Кабмін - оптиміст?

Коли я чую від Тігіпка чи від Азарова про те, що дефіцит бюджету складає 5-3% від ВВП, мені завжди хочеться їх запитати: «Хлопці, а який у вас ВВП? Від чого ви відштовхуєтеся? Назвіть, будь ласка, розмір очікуваного ВВП на 2010-2011 рр.. Назвіть правильний ВВП за 2009 рік».

Але цього вони назвати не зможуть. І виходить, що вони просто маніпулюють цифрами. Нахабно брешуть. Так же, як це було у радянські часи, коли Тігіпко був комсомольцем, а Азаров комуністом. Тобто сьогодні фактично залишилася та ж сама традиція - комуністично-комсомольської брехні.

Перш ніж говорити про відсоток якогось дефіциту бюджету, треба спочатку просто назвати реально очікувану цифру ВВП, цифру доходів державного бюджету і цифру витрат державного бюджету.

Крім того, необхідно так само озвучити цифру бажаних і планованих позик. Наприклад, у додатках за 2009 рік вони позначили цифру позик у 100 млрд. гривень. Однак, разом з тим, вони цю цифру приховали, не показали, що це фактично цифра прихованого дефіциту бюджету на 2010 рік, за яким ми зараз живемо.

Пізніше паралельно була показана цифра відкритого дефіциту, який вони нібито скоротили для МВФ . Але на сьогоднішній день ми не маємо реальної цифри реального дефіциту державного бюджету на 2010 рік. Однак сьогодні ми можемо точно говорити, що у них десь за сім місяців реальний дефіцит держбюджету був на рівні 30 млрд. гривень.

І це при тому, що вони здійснили багатомільярдні доларові позики для забезпечення доходної частини бюджету. Тобто тут Тігіпко знову бреше, що вони утримують доходність бюджету. У них її просто немає у цьому році!

Замість цього у них є повний провал - видимий і невидимий, тому що вони взяли для цієї частини бюджету 2 млрд. доларів кредит на півроку у російського банку ВТБ; 1,9 млрд. доларів склав новий транш МВФ, причому до бюджету пішов тільки 1 млрд . доларів, 0,9 млрд. вирушили у золотовалютний запас Нацбанку. Ось це і є 8 мільярдів гривень доходної частини. Плюс вони тупо навипускали за півроку мінімум на 25 млрд. гривень облігацій внутрішньої державної позики, плюс вони надрукували тільки «готівки» на 18 млрд. гривень, що одразу вдарило на підвищення цін. Це взагалі чистий злочин, оскільки «безготівку» можна швидше вилучити із обороту, а у випадку з «готівкою» вже потрібно «різати» гривню, пускати її в тирсу.

Таким чином, вони практично не мають жодних реальних живих джерел грошей. Я вже не кажу про те, що вони ще збільшили державний борг, випустивши на 16,4 млрд. гривень облігацій ПДВ під 13,7% річних, які вони продають з дисконтів під 75-80%. Причому значну частину їх купили нерезиденти.

Тобто у них куди не кинь - скрізь дефолт. У них скрізь банкрутство. І після цього Тігіпко має нахабство обманювати українських громадян! Так роблять «чисті» комсомольці. Кидали.

Комментариев нет: