18 янв. 2010 г.

Вибір українців залежатиме від зміни позицій кандидатів

Результат другого туру виборів спрогнозувати сьогодні важко, оскільки боротьба між основними кандидатами тільки почалась.

Такої низької явки на президентських виборах, як цього року, ще в Україні не було. На мый погляд, це підтверджує, що недовіра українців до правлячої еліти зростає і відповідно зростає відрив між правлячою, клановою ієрархією і народом.

У другому турі ми побачимо, чи будуть лідери продовжувати відсторонювати себе від більшості українців, чи будуть намагатись щось змінити. І це значною мірою визначатиме результат.

Важливою буде і позиція «третіх» кандидатів. Результат Сергія Тігіпка дуже вагомий. Тому дуже важливо, який шлях він обере. Можливо, Тігіпко захоче продати свої голоси – вигідно їх вкласти. Він – банкір. І завжди чинив, як банкір - вкладав себе, свій професіоналізм, гроші в нарощення капіталу. І таким чином заробив мільярди. Можливо, він захоче стати політиком, закличе своїх виборців об’єднається з Яценюком та іншими, і почне рутинну роботу над формуванням нової платформи, яка протистоятиме і Януковичу, і Тимошенко. У такому випадку результат буде якісно іншим.

Який шлях обере Сергій Тігіпко поки передбачити важко. Він говорив про можливість об’єднання і в той же час закинув приманку на бік Тимошенко і на бік Януковича. І не виключено, що зараз Тігіпко почне торгуватись.

Також, на мою думку, без об’єднання з Сергієм Тігіпком, самостійно Арсеній Яценюк навряд чи зможе забезпечити серйозні перспективи своїй політичній силі.

Зокрема, ми побачили, що стара еліта на чолі з Ющенком, Симоненком, Костенком тощо фактично зійшла зі сцени. І «Свобода» Тягнибока - соціал-національна, а по-суті фашистська, партія, навіть в умовах повного безладу, отримала дуже низький результат. Це знов підтвердило, що українці не схильні ні до комунізму, ні до фашизму. У «Свободи» немає ніякого майбутнього.

Підсумовуючи, хочу відзначити, що хоч відрив між Юлією Тимошенко і Віктором Януковичем дуже великий, результат спрогнозувати сьогодні важко, оскільки боротьба тільки почалась. Крім цього, абсолютно незрозуміло, яка у Януковича буде геоекономічна і геополітична стратегія. А це головне. Було багато сказано, але що це буде насправді, нам невідомо.

1 комментарий:

1112007 комментирует...

Пане Олеже, дуже гарна стаття, згідний з Вами практично у всьому, окрім приналежності Олега Тягнибока до фашистського руху. Варто не путати поняття "фашизм" та "націоналізм". Звичайно щось фашистське в "Свободі" присутнє але всерівно то не фашизм. І, на мою думку, нам потрібно більше таких людей як пан Олег Тягнибок, тоді Україна - наша з Вами держава та держава ваших та моїх дітей, стане справді незалежною. Я вірю в світле майбутнє нашої держави. Слава Україні!!!