13 мая 2010 г.

Українці не беруть кредити

Незважаючи на те, що в Україні протягом останніх чотирьох місяців спостерігається збільшення кількості депозитів, фізичні та юридичні суб’єкти як і раніше не беруть кредитів.

Споживчий кредит для фізичних осіб підірваний, зійшов, фактично, нанівець, іпотечного кредитування немає, бо у нас відсутній іпотечний ринок через зупинку ринку нерухомості. Підприємства, тобто юридичні особи, перебувають в кризі і кредитів також не беруть. Закрилась величезна маса суб’єктів господарювання. Тому люди зараз просто суттєво зменшили свої потреби заради того, щоб не "брати в борг". І це призводить до того, що банки стають ліквідними. Ліквідність ця штучна.

В чому суть банку? Він повинен кредитувати фірми і людей. Громадян для того, щоб вони більше споживали і покращували свій добробут, а фірми для того, щоб вони виробляли більше продукції. Оскільки банки цієї функції не виконують, то з одного боку вони є ліквідними, але з іншого боку це надзвичайно погано для української економіки, бо вона не кредитується, і як наслідок, не кредитується економіка в цілому. І наразі банківський сектор усунувася від процесу відтворення економіки і не виконує свою основну функцію - фінансування.

Комментариев нет: