9 июл. 2010 г.

МВФ не дасть Україні кредит

Міжнародний валютний фонд не дасть Україні кредит. Щоб він дав нам кредити, нам необхідно вдвічі скоротити реальний дефіцит бюджету, а не той, що вони на папері написали, мовляв, у нас всього 57 млрд. Треба сказати, що робити з цими 100 млрд запозичень. Це теж дефіцит, який на сьогодні реально становить близько 160 млрд грн – без НАКу, без інших монополій, яким треба віддавати гроші. А валюти немає. І поки ми не зменшимо дефіцит держбюджету хоча б удвічі, поки не збільшимо пенсійний вік і не почнемо пенсійну реформу, поки не збільшимо ціни на газ до 200 дол. для населення і не підвищимо тарифи на комунальні послуги, ніхто нам нічого не дасть.

Як Україні вдалося отримати кредит за часів уряду Тимошенко? Екс-прем'єрка навішала локшину на вуха міжнародній організації.

Тоді була криза, і МВФ просто за інерцією дав ті гроші. Тоді Тимошенко обдурила МВФ, бо ті гроші були витрачені на рефінансування приватних банків та використані в бюджеті: їх роздали на зарплати та пенсії. А МВФ не має права давати свої гроші на такі цілі. Вони можуть давати тільки на поповнення золотовалютних запасів, і все. Вони навіть не мають права давати гроші, щоб фінансувати дефіцит бюджету. Тому можна сказати, що ці гроші були просто вкрадені.

Комментариев нет: