2 апр. 2009 г.

Діапазон позицій українського політикуму у питанні НАТО надто широкий

Завдає прем’єр-міністр, яка, повсемісно зазначає, що вступ України в НАТО невчасний, що взагалі потрібно шукати якусь нову модель, оскільки НАТО, на її погляд, себе вичерпало. На останньому виступі в Японії, вона запропонувала сформувати якусь нову модель безпеки від Атлантики до Тихого Океану, тобто фактично російську модель. Таким чином, вона не розглядає НАТО, як союз актуальний для України.
Антинатівську позицію і голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Тобто дві вагомі фігури в українській політиці, плюс комуністи і ПР виступають фактично проти НАТО. І залишається лише один Президент, термін повноважень якого, нажаль, практично вичерпався. Тому, я припускаю, що Україну не запросили на ювілейну зустріч саме через неузгодженість керівництва країни з приводу НАТО: хтось за, хтось займає нейтральну позицію, а хтось категорично протии.

Зовнішня причина, полягає в тому, що зараз Німеччина, Франція, США, а також і Великобританія(тобто основні гравці в цьому процесі), орієнтовані на створення нової продуктивної моделі відносин з Росією. Тому, запрошувати Україну до НАТО - певний виклик. Вони не хочуть дратувати Росію і готові, поки що, Україною пожертвувати. І, нажаль, наше керівництво цьому тільки сприяє.

Комментариев нет: