4 нояб. 2009 г.

Надзвичайний стан найбільш вигідний Тимошенко

Для введення надзвичайного стану немає ніяких підстав. Хочу звернути увагу на заяву депутата попередніх скликань, відомого лікаря Миколи Поліщука, який відзначив, що в Україні епідемії як такої немає, оскільки епідемія - це близько 100 хворих на 10000 людей, а в Україні кількість захворювань набагато менша.

Виникає питання: з якою ж метою роздувають істерію?

На мій погляд, із введенням надзвичайного стану, прем’єр-міністр отримує більш потужні повноваження. Прем’єр фактично візьме кермо влади в свої руки. Буде призупинена діяльність політичних партій і громадських організацій. Міліція, яка знаходиться під контролем Тимошенко, перебере на себе навіть функції армії.

Крім цього, прем’єру потрібен надзвичайний стан у зв’язку з фактичним дефолтом Нафтогазу. Як відомо НАК взяв у Ощадбанку в кредит 22 млрд. грн. і не має коштів, щоб цей борг повернути. Потрібно розраховуватись з Росією за спожитий газ і викупити 16 млрд. кубометрів газу за четвертий квартал, що передбачено в контракті, і т.і. Ситуація критична.

Президенту, на мою думку, надзвичайний стан нічого не додасть. Він не має підтримки населення, не має перспективи перемогти на виборах. Тому введенням надзвичайного стану він тільки відкриє шлях Тимошенко до посилення і узурпації влади.

Дезорієнтованій і майже розламаній Верховній Раді надзвичайний стан теж непотрібен, і опозиції такий розвиток подій не вигідний, оскільки в цьому разі Янукович втрачає величезні можливості для пропагандистської роботи і донесення своєї точки зору виборцям. Всі важелі будуть зосереджені в Кабінеті Міністрів, над яким не буде контролю. Зокрема обладміністрації і райадміністрації стануть ближчими до Тимошенко, оскільки вона має потужну фракцію і керує грошовими потоками.

Комментариев нет: