26 мар. 2010 г.

Не здивуюся, якщо незабаром Україну покидатимуть "помаранчеві"

54-річний Микола Білоконь заявив про повернення в Україну. Він виїхав до Москви у січні 2005-го. Нова влада на чолі з Віктором Ющенком звинувачувала Білоконя в службових зловживаннях. Він був міністром внутрішніх справ у першому уряді Віктора Януковича.

В Україну повертається кучмівська бандократія. Окрім Білоконя, можна очікувати повернення Руслана Боделана (колишній мер Одеси) і екс-керівника Державного управління справами Ігоря Бакая. Це люди з мозкового центру диктатури Кучми останніх років. Вони повертаються, щоб довершити те, чого не встигли тоді — розділити країну між кланами олігархічного капіталу. Переслідування у країні Януковича вони не зазнають.

Чому в еміграції не опинився Леонід Кучма?

— Його врятували домовленості з Ющенком. Суть їх зводилася до того, що Кучма не чинитиме перешкод у переголосуванні другого туру президентських виборів 2004 року, а натомість влада його не чіпатиме. Потім Кучма спокійно перебув у тіні української політики, а його колишні номенклатурники наростили фінансовий багаж у Росії. Тепер вони домагатимуться реваншу за поразку 2004-го. А Кучма стоятиме збоку й усміхатиметься. Окрім цього, портфель компромату на ”помаранчеву” владу заважив приблизно стільки ж, скільки свого часу назбирали матеріалів на ”кучмістів”. Тому не здивуюся, якщо незабаром Україну покидатимуть уже ”помаранчеві”.

Чому ніхто з вигнанців не повертався 2007-го, коли Янукович удруге очолив уряд?

— Тоді їм бракувало впевненості у силах і зовнішньої підтримки. Кремль не наважувався демонструвати політичний тиск. Зараз Москва заправляє в українській політиці.

Колишні вигнанці повернуться і в політику?

— Гадаю, це їх цікавить найменше. Вони ділитимуть впливи й бізнес поза публічними посадами.

Комментариев нет: