6 авг. 2010 г.

Гіммлер і Берія ридали б від повноважень, даних податківцям Азаровим

Вважаю, що відкоректований проект Податкового кодексу не виконує головну мету системи податків. Цей документ по всій своїй суті хибний, тому що не виконує головну мету системи податків.

На мою думку, Україні взагалі не потрібний Податковий кодекс як такий. Ми – країна з перехідною економікою, а такі країни, з нествореною системою, взагалі не повинні приймати яких-небудь кодексів. А даний документ потрібно викинути в сміттєвий ящик і переходити до системи прямих податків.

Оскільки в Україні не встановилася система власності, йде процес формування вибору соціально-економічної моделі, проект Податкового кодексу по своїй суті є ворожим до середнього класу. Він направлений на посилення і зміцнення влади олігархів і розкол суспільства на два полюси – багатих і бідних, а між ними прошарок, що весь час зменшується, так званий, середній клас.

Новий проект Податкового кодексу абсолютно не сприяє розвитку середнього класу. Більш того, він зберігає ті ж самі податки, які за двадцять років незалежності в Україні повністю довели свою неспроможність. Зокрема, я говорю про податок ПДВ: як відомо, це корупційний податок, завдяки якому багато нинішніх олігархів і піднялися, – за рахунок хабарів і відкатів до 50%. Що цей податок неефективний, доводить і те, що держава навіть не в змозі його повертати експортерам.

Податок на прибуток підприємства – теж абсолютно неефективна ідея. Всі ті, хто хоче його мінімізувати, від нього просто ухиляються через якісь свої відпрацьовані схеми і офшори.

Податок для фізичних осіб по своїй суті теж не працює, оскільки не пропрацювала друга частина так званої моделі соціального навантаження населення, яке Податковим кодексом України навіть не розглядається.

Окремого розгляду в даному аспекті, безумовно, заслуговують і так звані збори. Сьогодні система зборів не працює, особливо у сфері експерта-імпорту. Хури з імпортним товаром стоять на кордонах, не маючи можливості в'їхати до України, і розвантажуються дрібними оптовиками, які потім завозять товар фактично як контрабанду.

Усі ці податки описуються в проекті Податкового кодексу і плюс даються величезні повноваження податковій поліції, яка по суті своїй не що інше як опричники.

Якби Гіммлеру і Берії свого часу дали такі ж повноваження, які сьогодні податковій адміністрації і поліцейським дають Тігіпко і Азаров, повірте, ці два монстри ридали б від радості.

Комментариев нет: