30 авг. 2010 г.

Ось і канікулам кінець! Чого чекаємо від осені?

Я думаю, новий політичний сезон буде ознаменований якимись активними діями на рівні зіткнення опозиції в особі Тимошенко і влади в особі Януковича, оскільки на сьогоднішній день вони – дві головні фігури на політичній авансцені України.
Тимошенко, звичайно, не можна відступати, тому що Турчинова все-таки треба заарештовувати, і це для неї – величезний удар. На ньому замкнуто багато грошей, партію, пресу, всякі інші структури. Крім того, він ще і харизматичний пастор – у даному разі у Тимошенко і Турчинова в наявності вже відома Україні схема Черновецький-Аделаджа, а, значить, крім прозорої діяльності, тут ще предостатньо різних тіньових моментів.

Загалом, Турчинова є за що заарештовувати. Те, що відбулося з газом, з цими 11 мільярдами, які перетворилися на 12 і 1, – це серйозна афера. І якщо коаліційний суд, а потім Верховний визнає рішення Шевченківського суду, що «Росукренерго» все-таки потрібно виплачувати, то, безумовно, Турчинову на білі рученьки наручники надягати доведеться, а Тимошенко повинна буде якось починати відповідати. Це одна колізія, яка дуже загострить ситуацію у новому політичному сезоні.

Друга – це, звичайно ж, місцеві вибори, оскільки зовсім скоро по всьому полю України почнеться передвиборча боротьба. Природно, будуть жорсткі сутички із застосуванням чорного і сірого піару, особливо серйозна бійка буде за великі міста типу Харкова, Одеси, Дніпропетровська, оскільки це, як не крути, багаті міста. Та і в Донецьку не так все просто.

Третя політична колізія – це Київ, де обов'язково треба проводити вибори мера і Київради, оскільки, по-перше, немає місцевої влади, немає влади громади, замість цього у корумпованій банці сидить купа тарантулів. І, по-друге, тому що прийнято новий закон. І тому як на новий закон можуть поширюватися рішення Конституційного Суду стосовно старого закону? Отже, у Києві, як і в Тернопільській облраді, де «свободівці», показали свою повну неспроможність – такої некомпетентності на менеджерському рівні країна ще не бачила. Вибори проводити потрібно.

Це політичні причини, які впливатимуть на загострення ситуації. Але є ще економічні – це підняття цін. Дуже скоро почнеться похолодання, люди почнуть платити за газ, і тут потрібно враховувати, що всі малі міста України (до 80 000 населення) мають приватні будинки та індивідуальне опалювання, плюс ще жителі мегаполісу, де тарифи теж пристойно підняли – одним словом, народ все це дуже підбадьорить.

Окрім цього, сумніваюся, що українців сильно порадує підвищення ціни на 30-40% на хліб, рослинне масло та інші продукти. На ту ж гречку, яка вже подорожчала до 13-15 грн за кг і зараз практично зникала з полиць магазинів. Зрозуміло, що це шок, люди пригадали радянські інстинкти і почали все змітати. І зрозуміло, що так робити не можна, та однак прогнози, на жаль, не дуже веселі.

Комментариев нет: