16 сент. 2009 г.

Баррозу не можна переобирати, це загрожує корпоративізацією політики ЄС

Абсолютна підтримка кандидатури Баррозу з боку представників урядів 27 країн-членів ще нічого не означає.На мою думку, в Брюсселі повинні розуміти, що другий термін перебування на чолі Єврокомісії старої команди несе ризики корпоратизації європейської політики.

Як на мене, Європейському союзу потрібно бути послідовним у напрямку реалізації принципу ротації. З огляду на те, що через кожні півроку змінюється головування країн-членів, я гадаю, було б логічним, якби взагалі заборонили одній людині обіймати посаду президента Єврокомісії два терміни поспіль.

Баррозу зробив уже все що міг, і навряд чи зможе додати нового імпульсу у розвиток Європейського союзу за наступні 5 років головування. Перед ЄС зараз стоять дуже складні питання, і я маю сумніви, що у Баррозу та його команди є адекватні відповіді. Потрібно рухатися у напрямку більшої демократичності та лібералізації із врахуванням інтересів нових членів. Нічого цього зараз немає. Сьогодні потрібно розвивати не централізм, який як і глобалізація й так знаходяться на захмарному рівні, а різноманітність. Реалізувати це зможуть люди, які орієнутватимуться, перш за все, на інтереси окремих регіонів.

Комментариев нет: