10 дек. 2010 г.

Бюджетні перепетії. Оптиміст чи реаліст економіст Азаров?

Коли сюжет про це показували по телебаченню, було ясно і чітко видно, як членам уряду спочатку роздали документ у роздрукованому вигляді, а потім практично тут же терміново його забрали. А чому? Тому що бояться.

Це означає, що там уже закладено щось, що вимагає оперативного доопрацювання. Тобто когось, хто побачив паперовий варіант, це вже все не влаштувало.

Таємно прийнявши документ, а потім, представляючи його, не сказали нам про головні параметри, а саме: які дохідні та видаткові частини бюджету, який реальний дефіцит.

Не сказали, як вони будуть цей реальний дефіцит (я підкреслюю - реальний) покривати. Вони не назвали суму, яку хочуть отримати у вигляді зовнішніх і внутрішніх позик. Вони не показали нам бюджет державних монополій, таких як НАК «Нафтогаз України», яка на сьогоднішній день, по суті, банкрут і величезний боржник; вони не показали нам «Автодор» і «Укрзалізницю».

Вони не показали, скільки субсидій буде виділено вугільній промисловості, через яку, наприклад, відмиваються гроші донецькими кланами і потім «чисто» розкрадаються. Вони не показали, якими будуть бюджети Міністерства оборони, міліції, прокуратури, СБУ, податкової та Мінфіну.

Вони не показали нам головні складові та структуру бюджету. Ми не знаємо, скільки грошей передбачено на гуманітарну сферу, освіту, науку і культуру. Точно так же, як ми не знаємо, які кошти закладені у бюджет на охорону здоров'я. Одним словом, ми не знаємо нічого з того, що у першу чергу кожного із нас цікавить.

Але якщо цього немає, тоді виникає питання: а що вони тоді взагалі затвердили? З самого початку уряд пішов по шляху великої брехні. Вони не сказали, як вони збираються обслуговувати державний борг, який на кінець жовтня, за їхніми власними оприлюдненими розрахунками, перевищив 51 млрд. доларів. Для порівняння: на початок 2010 року борг становив 34 млрд., сьогодні – вже 51 млрд., а до кінця року він буде ще більший.

Ми, платники податків, з самого початку не знаємо основних параметрів бюджету. А раз так, значить, те, що вчора було – примітивне лицедійство, банальне «окозамилювання». Так зване «кидалово». Якщо одним висловом, то вчорашньою презентацією бюджету «наперсточники» нам просто «втирали мізки».

Комментариев нет: