14 дек. 2010 г.

Бій за оптимізацію: даєш реформи у Верховній Раді?!

У цьому питанні, насамперед, треба спиратися на Конституцію, у якій чітко зазначено, що організаційна система Ради повинна бути прописана через регламент. Оскільки у редакції Основного Закону 1996 року, до якого ми повернулися, немає як такої політичної більшості, то сьогодні ми, не перейшовши до парламентсько-президентської республіки, зупинилися якраз посередині між Радами і європейським парламентаризмом.

Звичайно, можна було б за рахунок регламенту хоча б посилити парламентську функцію Верховної Ради, але для цього необхідно передбачити структуризацію за політичними фракціями. Але, з іншого боку, на сьогоднішній день Кабінет міністрів не призначається парламентом, це робить Президент, а раз так, то він робитиме це самостійно. У такому разі потрібно вносити до Конституції якраз ті зміни, які були скасовані.

Таким чином, виходить замкнуте коло. Єдине, що можна було б зробити однозначно, це заборонити голосування чужою карткою. Для цього достатньо за регламентом ввести за це правопорушення величезний штраф. До речі, тоді це призвело б до того, що парламент дійсно почав би продуктивно працювати.

Непогано було б також категорично заборонити парламентсько-бізнесове сумісництво, залишивши у Верховній Раді тільки політиків. Це можна зробити без внесення змін до Конституції. Плюс перетворити комітети у відкриті системні обговорення; кожен закон повинен мати свого автора, і перш ніж щось приймати, це «щось» має виставлятися на широке обговорення, якого сьогодні немає.

У комітетах обов'язково повинні бути введені попередні слухання, куди могли б приходити всі бажаючі. Не можна ні за яких обставин порушувати процедуру - влаштовувати перше і друге слухання відразу. Тобто треба розвинути парламентаризм хоча б у тих обсягах, які притаманні чинним на сьогоднішній день законам і Конституції. Ось це була б серйозна реформа.

Але перше, що Президенту варто було б зробити, це розпустити нинішній бунтівний, антиконституційний український парламент і обов'язково провести вибори у наступному році на підставі закону 2001 року за змішаною системою, це відповідає Конституції 1996 року. А людей, які сьогодні сидять у незаконному парламенті, нова народна патріотична влада, яка все одно прийде, буде судити. За те, що вони разом з антиконституційним бунтівним Кабміном Азарова захопили владу в країні.

Комментариев нет: