4 февр. 2011 г.

Україні треба запозичувати від $3 млрд на місяць, щоб існувати

Уряд України має у місяць здійснювати зовнішні запозичення у розмірі щонайменше 3 млрд доларів США, щоб Україна могла як держава виконувати свої соціально-економічні та фінансові зобов’язання. Сьогодні Україна перебуває у стані соціально-економічного краху і неспроможна забезпечити процес відтворення.

Так, у грудні 2010 року уряд здійснив зовнішніх запозичень на 4 млрд доларів. Не був повернутий кредит на суму 2 млрд грн російському банкові ВТБ. Його пролонговано ще не півроку з більшим відсотком. Також було здійснено запозичення від МВФ на 1,5 млрд доларів, таким чином загальний борг перед МВФ перевищив 15 млрд доларів. Також зроблено запозичення на зовнішніх ринках другого випуску українських єврооблігацій на 500 млн доларів. Ще 100 млн доларів було до розміщено в січні.

Саме завдяки цим коштам була певною міро збережена стабільність, але вона дуже крихка, фантомна, адже НБУ продовжує емісію грошей.

У грудні, коли банк очолив Арбузов, друг сім’ї Януковича, було надруковано готівки та безготівки на суму 24,3 млрд грн. Також у грудні гривневої готівки і безготівки було вкинуто в обіг на суму 9,658 млрд грн.

Загалом грошова маса в обігу в Україні впродовж 2010 року зросла на 111 млрд грн, тобто більше, ніжна 1/5. Базових причин для цього не було. Але навіть офіційно вони (влада) дають ріст ВВП біля 4%, хоча реального росту ВВП не було, натомість внутрішні і зовнішні запозичення та державний борг зросли з 39 млрд доларів до майже 55 млрд доларів. Запозичення з відсотками увійшли у ВВП – якщо їх забрати, то буде падіння ВВП. Зовнішній торговельний баланс від’ємний, при чому, тільки з Росією він становить мінус 7-8 млрд доларів. Країна живе в борг, за рахунок запозичень. Загалом зовнішній, державний і корпоративний борг становить 112 млрд доларі, що перевищує річний ВВП України.

Зараз у дуже скрутному становищі банківська система, державні банки не можуть видавати депозитів.

Комментариев нет: