31 мая 2012 г.

У жовтні-листопаді цього року гривня обвалиться до 15 грн за 1 дол.

Якщо влада буде продовжувати абсолютно неправильну монетарну політику Нацбанку і економічну політику уряду, у жовтні-листопаді цього року гривня обвалиться до 15 грн за 1 дол.

Стан держбюджету невтішний, тому що гривня вже не тільки збільшує безготівковий оборот, а збільшує і готівку. Вводиться в обіг все більше готівкових грошей - гривні. Ми бачимо коливання курсу гривні. Вже немає грошей, щоб утримувати цей курс по відношенню до долара.

В Україні немає валютного ресурсу, тому що падають експортні надходження, збільшується від'ємне сальдо, по товарах і послугах яке склало мінус 1 млрд дол. Крім того, ще не віддали МВФ за травень 600 млн дол. Зараз закінчився візит МВФ, який проходить таємно, ніякої інформації немає. Це свідчить про те, що вони (представники влади – Ред.) не домовилися. Таким чином уряду необхідно почати повертати борг МВФ. Це ще один удар по бюджету. Щодо прибутків від чемпіонату ЄВРО-2012, на мою думку, в бюджет нічого не потрапить.

Після чемпіонату взагалі буде стагнація. Природно виникає питання: де брати гроші, щоб якимось чином утримувати фінансову ситуацію? Скажімо прямо, що починаючи з вересня місяця ресурси ще більше будуть зменшуватися. Тому що ізоляція Україні буде зростати, інвестиції сюди йти вже після ЄВРО не будуть, торговельне сальдо балансу у нас з Росією, Китаєм, Білоруссю і ЄС негативне.

До того ж, у травні почалася втрата золотовалютних запасів Нацбанком, бо треба підтримувати курс гривні. Грошово-валютних ресурсів у нього не так багато, близько 31 млрд дол. Вони показують 31,6 млрд дол. на початку травня, але зараз менше. І серед цих запасів "сидить" кредит МФВ, який потрібно повертати.

По суті, українська влада за квітень місяць збільшила в обігу грошову масу. Станом на 1 квітня було 187,9 млрд грн в обігу, а на 1 травня стало 194,5 млрд грн. Тобто вони збільшили готівку на 6 млрд 562 млн. На 3,5% збільшити готівку за місяць без відповідного ВВП і матеріального багатства, при економічному падінні - це злочин. Тобто вони в квітні просто нахабно друкували готівку, для того щоб забезпечити виконання соціальних популістських програм. Тому потрібно готуватися до дуже важкої осені.

Коли можна очікувати результат збільшення готівкової грошової маси, економіст відповів? Це жовтень-листопад. Коли зберуть урожай, люди з відпусток повернутися, потоки туристів скоротяться, політична міжнародна ізоляція посилиться, припиниться приплив грошей на вибори. Це якраз листопада місяць. Не хочеться прогнозувати, але у мене дуже поганий прогноз. Світова криза посилюється, тому чекати зовнішніх ресурсів теж не варто. Якщо вони будуть продовжувати абсолютно неправильну монетарну політику Нацбанку і економічну політику уряду, гривня обвалиться. І це буде до 15 грн (за 1 дол. – Ред.) точно.

До того ж основні платежі МВФ, які становлять 3,7 млрд дол., з яких 600 млн вже виплатили і 600 млн треба виплатити зараз, припадають на жовтень, листопад і грудень. А це не чистий кредит, це обмін валютами. Вони нам дали SDR (штучний резервний і платіжний засіб, що емітується Міжнародним валютним фондом - Ред.), а ми їм натомість перевели на цю суму по курсу "5" гривню. Тобто вони нам віддадуть гривню, яка у них на рахунках. Цю гривню Національний банк повинен буде стерилізувати, знищити. А знищити він її не зможе, тому що йому потрібно бюджет виплачувати. Це 2,5 млрд дол. (сума виплати кредиту МВФ - Ред.) за курсом "8" виходить близько 16-17 млрд грн, яку треба стерилізувати. І ця маса обрушить курс. А реального ресурсу у них немає, у них залишився тільки друкарський верстат.

Комментариев нет: