17 окт. 2012 г.

Девальвація гривні вигідна олігархам

Поступово справджується мій прогноз про те, що недолуга політика уряду Азарова і провальна монетарна політика голови Нацбанку Арбузова призведе до фінансового краху України. Дивно та смішно читати коментарі різних експертів, аналітиків, представників державних структур і банківських кіл, які запевняють пересічних українських громадян, що їм піде на користь девальвація гривні, що в результаті девальвації національної валюти, тобто суттєвого її послабшання відносно долара, призведе до покращення експорту, зменшення імпорту, що це знизить вартість кредитів для економіки. Чого більше в таких коментарях – невігластва чи продажності?

Зрозуміло, якщо хтось і виграє від девальвації національної валюти України, то лише мільярдери, такі як Ахметов, Пінчук, Коломойський, Ярославський, Фірташ, які є власниками сировинних підприємств України, металургійних, хімічних тощо. А програють від девальвації, знецінення гривні, мільйони українських громадян. Тому що вони отримують заробітну плату і всі доходи в гривнях. Оскільки дефіцит торгового балансу України збільшується, то зрозуміло, що всі контракти на імпорт укладаються в доларах та євро, а сума в гривнях прописується відповідно курсу вільноконвертованих валют.

Девальвація гривні означає, що ціни на імпортні товари підвищаться на рівень девальвації і навіть більше. Не секрет, що контракти, які укладаються на січень-лютий передбачають курс гривні відносно долара щонайменше 1:10, відповідно всі ці товари прийдуть в Україну щонайменше на 25% дорожчими, ніж вони були до цього. А якщо додати, що України є величезним імпортером російського газі і нафти та інших сировинних товарів, то зрозуміло, що ціна в гривні на всі ці товари зросте на порядок. Очевидно, що заробітна плата, пенсії та соціальні виплати не зростуть на 20-25%, вони залишаться такими, як були, а може й зменшаться. Купівельна спроможність людей зменшиться. До того ж Національний банк в результаті корупційної політики його керівництва шаленими темпами втрачає золотовалютний запас, який належить всій Україні, тому ми повинні говорити про те, що крах фінансово-економічної і валютної системи України неминучий. Він вже стоїть на порозі і стукає в двері.

Народу України потрібно готуватися до найгіршого. Але зрозуміло, що терпіти цю безглузду, антидержавну, здирницьку економічну і монетарну політику керівників країни на чолі з бандою Януковича не можна. Треба перейти до реалізації 5 статті Конституції. Народ повинен взяти владу у свої руки.

Комментариев нет: