9 февр. 2010 г.

Тимошенко вимагає перевірки і абсолютно права

Те, що європейські спостерігачі визнали вибори в Україні чесними і демократичними, не має бути вирішальним. Є і внутрішні норми. Потрібно здійснити повний перерахунок голосів в Криму, в Луганській, Донецькій і Харківській областях. Якщо Партія регіонів хоче перерахувати голоси у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській областях – ніхто їм не забороняє. І це має робитись прилюдно, в прямому ефірі.

Кількість людей, які «не підтримали жодного», і кількість зіпсованих бюлетенів не змінювалась протягом всього голосування, що звісно викликає підозри. Не може бути рівної картини в усіх областях.

Особливо вірогідні порушення у віддалених селах і невеличких місцях, де спостерігається «феодальний» контроль олігархії. Перевірки необхідні, щоб легітимізувати результати виборів.

Тому, на мою думку, у вимогах затвердження результатів Юлія Тимошенко абсолютно права. У нас є внутрішні норми, і те, що європейські спостерігачі визнали вибори в Україні чесними і демократичними, не має бути вирішальним. Люди мають бачити, що результати відповідають дійсності.

Якщо ж Тимошенко вдасться оскаржити результати виборів, за припущенням експерта, 30 травня 2010 року можуть відбутися нові вибори президента України одночасно із виборами до місцевих органів влади. Але важливо перед тим змінити закон про вибори. Мають бути відкриті списки. Щоб клани не змогли підтасовувати результати.

Комментариев нет: