Але пересічних громадян Конституційний суд слухати не буде, а Коломойського буде.
Пропорційна система дійсно не відповідає Конституції. Оскільки вона позбавляє окремого громадянина права бути висунутим, в той час як за Конституцією таке право має кожен громадянин, який досяг відповідного віку, має відповідне громадянство, тощо.
Крім цього головний принцип демократії полягає в тому, що люди обирають конкретних осіб, які представляють їхні інтереси і несуть перед ними відповідальність. І якщо потім народний чи міський депутат не виконує своїх зобов’язань, люди повинні мати право усунути його. Це своєрідний контракт між виборцями і їх представниками – депутатами.
Тому Ігор Коломойський абсолютно правий в тому, що пропорційна виборча система, яка діє в Україні, не відповідає окремим нормам Конституції.
Але Коломойський звернувся до Конституційного суду керуючись не правами пересічних громадян, а інтересами свого кланово-корпоративного утворення, щоб посилити його роль в олігархічній системі, яка функціонує в Україні.
Його фінансово-корпоративна група не входить у четвірку провідних кланів. І він розуміє, що не може створити такий політичний холдинг, який би прорвався в цю четвірку. Тому Коломойський вирішив піти шляхом, яким дозволяє Конституція, щоб увійти в групу чільних кланів. Але в решті зміна виборчої системи відповідає інтересам українців. Пересічних громадян Конституційний суд слухати не буде, а Коломойського – цілком можливо. Оскільки він має мільярди, зв’язки і вплив.
Комментариев нет:
Отправить комментарий