21 апр. 2010 г.

Українська економіка не виходить з кризи

Державна програма економічного та соціального розвитку України на 2010 рік є матеріалом, вкинутим в український соціум для того, щоб відволікти увагу від шаленої, хижацької експлуатації українського народу кланово-корпоративними групами мільярдерів

Цей документ не можна назвати програмою. Цей матеріал є набором певних гасел, певних побажань до когось. Це формальне виконання закону, щоб від них просто всі відчепилися.

Слід відзначити, що в уряду немає розуміння методології і того, що потрібно робити в сучасних українських умовах. Насправді, українська економіка ні з якої кризи не виходить.

У нас не криза – у нас колапс соціально-економічної моделі кланово-корпоративно-олігархічного капіталізму, побудована за останні 20 років. Кланово-олігархічна група, яка сьогодні знаходиться при владі, прийняла документ, в якому немає бачення вирішення жодного питання, щоб подолати колапс, який є в Україні.

Я переконаний, що про зазначені в Програмі показники ВВП чи інфляції не може бути й мови. Зараз нам говорять, що буде зростання ВВП 3-4%. І з розумним виглядом це всі обговорюють. Звідки йому взятися? Інститут трансформації суспільства вже зазначав і в 2007, і в 2008, і в 2009 роках, що буде падіння у 20% ВВП. Зараз ніякого зростання теж не буде, шановні! Тому що немає підстав для росту».

Основна проблема, на мою думку, яка у нас повинна вирішуватися в першу чергу, полягає в тому, як зробити так, щоб в Україні відбувався процес відтворення на розширеній основі, а не на скороченій, як зараз. А для того, щоб це відбувалося, необхідно звільнити малий бізнес і дрібну й середню національну буржуазію від того фіскального і поліцейського тиску, який сьогодні діє і розписаний у новій програмі. У Програмі говориться, що він стане ще більшим, тобто по всім показникам здійснюватиметься відповідне посилення податкового тиску.

Комментариев нет: