19 апр. 2010 г.

Пенсійна система порушує Конституцію

Пенсійна система в Україні побудована на несправедливому принципі. Коли люди, які працювали в держорганах мають право на 90% від тої заробітної плати з надбавками, яку вони заробляли. Люди, які працюють в інших секторах економіки , такого права не мають, і в них лише 60%.

Це апріорі порушення Конституції, бо за Конституцією всі форми власності мають однакові права.

Таким чином, тут логіка зрозуміла: треба привести до поновлення цієї справедливості Конституцію. На сьогоднішній день державний бюджет не може сплачувати пенсії. Тому що пенсійний бюджет - не лише порожній, він навіть є боржником і борг тільки зростає. Зрозуміло, що треба усіх людей поставити в однакові умови. Чому одні отримують 700-800 гривень пенсії, а інші 5, 7, 8 і більше тисяч гривень? Це несправедливо.

В даній ситуації влада повинна піти на непопулярні реформи. Якщо не піде, то станеться ситуація, у якій вони мають збільшити податковий тиск на дрібний бізнес. І тут шляхів розвитку подій лише два: або вони будуть пенсійну реформу робити – непопулярну, але зрозумілу для бідних пенсіонерів, або вони зараз повинні ударити по малому підприємству і по людях. І як тільки вони це зроблять, то повторять ту ж саму колізію, яка була за часів Кучми, коли були зіткнення між урядом та підприємцями. Тому їм просто доведеться робити непопулярні кроки.

Комментариев нет: