7 апр. 2010 г.

Росія-США: перезавантаженння у наступальних озброєннях. Чи виграє від цього світ і Україна?

8 квітня 2010 року президент Росії Дмитро Медвєдєв та президент США Барак Обама підпишуть у Празі угоду про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО-2). Документ передбачатиме скорочення кількості боєголовок до 1550 штук у кожної зі сторін, що на 30% нижче ліміту, встановленого попереднім договором про стратегічні наступальні озброєння. Які наслідки і позитивні аспекти це матиме для світу та України?

Я вважаю, угоду підпишуть, бо документ передбачає скорочення ядерних озброєнь. Для світу це серйозний приклад. Це буде дороговказ для Китаю, Франції, Великобританії та Ірану. Таким чином вони вийдуть на новий якісний рівень перезавантаження. США і Росія вперше виходять на такий рівень співробітнитництва, коли ядерні об’єкти спільно контролюватимуться зі США. Думаю, наступний крок – прийняття спільних дій щодо Ірану та Китаю. Як це може позначитися на Україні? Думаю, США тут показують свій головний пріоритет, що для них Росія – головний партнер. Відповідно, з Україною вони так не формуватимуть відносин, щоб це якимось чином могло зашкодити Росії. З Україною будуватимуться відносини через призму Росії.

Це і є негативним фактором для України. Адже США ніколи не підуть на погіршення відносин із Росією щодо вступу України до НАТО. Україна повинна самостійно балансувати свої відносини із Росією.

Ми втратили стратегічну підтримку у США. Вони від нас відступили. Наскільки далеко – не відомо. Отже, Україні треба більше розраховувати на власні сили. США визнає лише тверду позицію. Інших країн вони не настільки сприймають.

Комментариев нет: