11 июн. 2012 г.

Золотовалютні резерви НБУ до кінця року зменшаться до $25 млрд.

До кінця 2012 року золотовалютні резерви Національного банку України зменшаться до 25 мільярдів доларів. У структурі 30 млрд дол золотовалютних резервів Національного банку є близько 13,5 млрд грошей Міжнародного валютного фонду, грошей ВТБ близько 2 млрд, грошей з євробондів є кілька мільярдів. І це все борги, які потрібно віддавати з відсотками. Крім того, зазначив він, є борги українських міст. Зокрема, понад 1 млрд дол заборгував Київ.

Це все треба віддавати. А приросту від золотовалютних резервів чекати немає сенсу, тому що ми маємо від’ємне сальдо зовнішньо-торгівельного балансу. За рахунок грошей остарбайтерів їм теж не вдається поповнювати золовалютні запаси. Таким чином, фактично у Нацбанку все менше можливості підтримати гривню. Тому що, чим менші золотовалютні резерви, чим більше випускають гривні, тим менша забезпеченість гривні валютними ресурсами. А матеріально-речових ресурсів теж немає, бо ВВП не зростає, реальні інвестиції не йдуть.

Крім того, Україна витратила на підготовку Євро-2012 близько 14 млрд дол, з них 7 млрд профінансував уряд.

Державі потрібно буде виплатити до кінця року близько 10 млрд дол. На сьогоднішній день у НБУ своїх грошей у структурі золотовалютних резервів є максимум 12 млрд дол. Якщо буде спостерігатися нинішня тенденція, то до кінця року у Нацбанку залишиться 25 млрд дол. золотовалютних запасів. Але з цих 25 млрд 10 млрд будуть гроші МВФ, а власних буде 10 млрд.

Комментариев нет: