15 июн. 2012 г.

Усі, хто беруть гроші у МВФ, рано чи пізно дуже погано закінчують

Програма МВФ провалена. Її взагалі не можна вже реалізовувати. Треба спочатку виплатити весь борг, який повинні (за програмою stand by МВФ виплатити Україні – Ред.), а це близько 12,5 млрд дол. А (Україні – Ред.) цього року в серпні-вересні-жовтні треба порціями по 600 млн повернути 2,5 млрд дол.

Заяви В.Хорошковського щодо продовження програми з МВФ – брехня. "І тепер треба зрозуміти, це свідоме введення в оману громадян України? Ну, Янукович цього не розуміє. Він взагалі в фінансово-економічних питаннях не розбирається. А Хорошковський просто говорить неправду. Не буде продовження цієї програми, треба писати іншу програму. А перед тим, як іншу писати, потрібно закрити питання з виплатою боргу МВФ.

Програма МВФ провалена. Умови, під які вона писалася, ні українським урядом на чолі з Азаровим, ні Національним банком на чолі з Арбузовим, ні Януковичем, який несе політичну відповідальність, не виконані. По-перше, не знята проблема щодо енергоносіїв. По-друге, не знята проблема приватизації державних банків. "Ощадбанк" і Укрексімбанк мали бути корпоратизовані та приватизовані. По-третє, залишаються проблемою ті банки-банкрути, які були націоналізовані під час кризи 2008 року.

Плюс є питання, пов'язані з тим, що введені дуже серйозні адміністративні обмеження щодо конвертації гривні. Це по суті антиринкові методи, які запровадив Арбузов.

Ці відносини заморожені. МВФ чітко сказав, що ви спочатку виконайте свої зобов'язання, які ви взяли, тільки потім ми будемо говорити про подальші кроки. У нинішньої влади відносини з МВФ зведені до стану анабіозу, і цей уряд їх розблокувати не зможе.

Україна може обійтися без грошей МВФ. Олігархат повинен піти з влади. Також потрібно змінити модель соціально-економічного розвитку з планово-олігархічної на європейську модель народного капіталізму. По-друге, потрібно здійснити провести низку потужних реформ, інакше дефолт Україні буде безсумнівно. Як відомо ми четверті в рейтингу серед країн з ризиком дефолту. Віддавати гроші МВФ все-одно доведеться, а брати більше – не потрібно. Це однозначно. Це непосильні борги, які потрібно буде віддавати всім громадянам України. Крім того, це втрата золотовалютного запасу. Продовження програми або початок нової загрожує фнансовій стабільності країни. Усі, хто беруть гроші у МВФ рано чи пізно дуже погано закінчують.

Комментариев нет: