13 февр. 2013 г.

Садовий має відповісти за земельний скандал у Львові

Проаналізувавши причини земельного скандалу у Львові навколо ділянки, виділеної під спорудження спортивної арени для Євробаскету-2015, можна зробити висновок, що Садовий, міський голова Львова, став фігурантом гучного земельного скандалу. Мова йде про виділення земельної ділянки під спорудження спортивної арени для проведення баскетбольних матчів в рамках Євробаскету-2015. Зокрема, 7 лютого 2013 року Львівська міська рада прийняла Ухвалу № 2114, згідно якої, «погодила комунальному підприємству ЛКП «Спортресурс» місце розташування земельної ділянки та надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,7 га на вул. Липова Алея, 5 у постійне користування для будівництва та обслуговування інфраструктури багатофункціонального спортивного комплексу за рахунок земель, що не надані у власність або користування.

Але пізніше виявилось, що на цій земельній ділянці розташовані три футбольних поля, на яких тренуються діти із дитячої футбольної академії «Карпат» і юнацькі команди цього футбольного клубу. Чому ж так сталося? Як могла міська рада і мер Львова вирішити забрати у дітей ділянку?

Секретар Львівської міської ради Василь Павлюк стверджує, що депутатський корпус було введено в оману, і під час розгляду цього питання на засіданні сесії міський голова переконував депутатів, що «що між баскетбольним клубом «Галичина» і футбольним клубом «Карпати» підписана угода, що ФК «Карпати» передає ділянку, якою користувався». Також Василь Павлюк зазначив: «міський голова сказав, що якщо ми в четвер (7 лютого – ред.) не проголосуємо, то в п’ятницю в Кабміні на зустрічі із президентом Львів буде викреслений з переліку міст, які матимуть право проводити чемпіонат».

Але чому ж тоді таке важливе питання розглядалося в останній день, поспіхом, чому не був проведений аналіз, де знаходиться ділянка, що на ній розташовано, чому не було створено відповідної комісії для підготовки проекту ухвали? Адже Міжнародна федерація баскетбольних асоціацій ще 18 грудня 2011 року прийняла рішення про те, що Чемпіонат Європи з баскетболу у 2015 році буде проводитись в Україні, і вже тоді Львів, згідно із заявкою, яку подала українська сторона, потрапив в перелік міст-господарів Чемпіонату. Ще 28 березня 2012 року Кабінет Міністрів своїм розпорядженням створив організаційний комітет щодо підготовки і проведення в Україні Чемпіонату з баскетболу, до складу якого з-поміж інших увійшов також і Садовий. Цим же розпорядженням Кабмін доручив оргкомітету розробити і затвердити у двомісячний термін план заходів з підготовки і проведення Євробаскету-2015. В кінця травня 2012 року вже було оголошено результати конкурсу і затверджено, які саме структури будуватимуть спорткомплекси у шести містах-господарях Чемпіонату. І 10 липня 2012 року Садовий заявив, що департамент Євро-2012 буде займатися документацією по Євробаскету-2015. Чому ж Садовий не виніс це питання одразу на розгляд сесії Львівської міської ради, чому не було створено робочу групу, для підготовки міста до чемпіонату і пошуку земельної ділянки?

Отже, і Садовий, і Львівська міська рада вже 18 грудня 2011 року знали про те, що у Львові проводитиметься Чемпіонат з баскетболу. Для чого ж було чекати до 7 лютого 2013 року – 14 місяців – щоб виділити земельну ділянку? Як можна розглядати таке питання протягом одного засідання, тим більше, якщо питання не підготоване і фальсифіковане? Це говорить про непрофесіоналізм, дилетантство, провінційність міської влади у Львові.

Українська Національна Консервативна партія вважає, що Садового потрібно негайно усувати з посади міського голови Львова. І скандал навколо земельної ділянки, виділеної під Євробаскет-2015, ще одне підтвердження того, що кожен день перебування Садового на посаді мера веде місто Львів до ще більшого занепаду. А депутатському корпусу Львівської міської ради, більшість в якій має Соціал-Національна партія («Свобода»), «Фронт змін» та «УДАР», як ми вже неодноразово зазначали, настав час дорослішати, демонструвати професіоналізм і відданість інтересам громади міста. Якщо ж депутатам бракує компетентності, професійних навичок, то тоді їм би доцільно було звернутися до серйозних, професійних консультантів, які б допомогли їм освоїти непросту науку ефективного стратегічного управління містом. І Інститут трансформації суспільства, та я, як його директор, готові депутатам у цьому допомогти.

Комментариев нет: