19 апр. 2011 г.

Фінансово-економічна агонія Уряду Азарова: китайський контекст

На сьогоднішній день складається враження, що Уряд Азарова вже остаточно вичерпав усі можливості зовнішніх та внутрішніх фінансових запозичень і у своїй агонії перейшов межу щодо розумних схем фінансових запозичень. Свідченням цього є візит М. Азарова до Пекіну, результатом якого є відповідні домовленості. Виходячи з наявної інформації, можна побачити, що йдеться про виділення Китаєм кредиту на суму 2 млрд. дол. США для спорудження об’єктів інфраструктури Київської області, зокрема, для будівництва швидкісної залізничної гілки між Києвом і міжнародним аеропортом «Бориспіль» у рамках реалізації «міфічного» національного проекту ««Повітряний експрес» (Постанова Кабінету Міністрів України від 28 березня 2011 р. №335) та будівництва кільцевої дороги навколо Києва.

Далі доцільно навести пряму мову глави Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислава Каськіва: «Вважаю за потрібне відзначити, що підписання цієї угоди є знаковою подією, оскільки відкриває Україні двері до фінансування інших Національних проектів, про що було підписано Меморандум на загальну суму $10 млрд. Ці кошти не потребують обов’язкових державних гарантій».

Нагадаємо, глава Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів раніше заявляв, що мова йде про кредит на 15 років з 3-річними канікулами, який надає Банк розвитку Китаю. Відповідаючи на питання про те, чому вирішено було обрати кредит, а не інвестицію, В.Каськів зазначив, що залучення кредитних коштів дозволяє "значно заощадити час для реалізації такого необхідного столиці України об'єкта". Крім того, глава Держагентства з інвестицій та нацпроектів підкреслив, що "це перший подібний об'єкт, який буде побудований не за бюджетні кошти". "У нас це перша спроба реалізувати інфраструктурний об'єкт такого ключового значення за рахунок залучених коштів. При цьому, я підкреслюю, що мова йде про проект, який окупає себе", – сказав В.Каськів.

Таким чином, зі слів Каськіва, неможливо зрозуміти, яким чинном Україна буде повертати гроші комуністичному Китаю. Азаров та Каськів, по суті, виступають як політичні та фінансово-економічні агенти Китаю в Україні. Невже ці люди переслідують мету перетворити Україну в неоколоніальний додаток Китайської імперії?

Отже, перше, що необхідно зробити Президенту України В. Януковичу, це відправити у відставку Уряд Азарова і відмежуватися від його авантюрної економічної політики. Можна з упевненістю говорити, що дії Азарова спонукають до вторгнення китайської комуністичної машини на територію України. Керівництво Китаю має чітко розуміти, що після приходу до влади національних сил гроші, які вони дають сьогодні представникам правлячої олігархії, ніхто повертати не буде. Окрім того, китайським робітникам ніхто не дозволить перетворювати Україну на «китайський мурашник». Українське суспільство має усвідомити необхідність захисту своєї землі. Правлячий олігархат перетворює суспільство в «карнавальну» націю.

Якщо українські громадяни хочуть, щоб у країні почалися такі самі теракти та захоплення економіки, як у Білорусі, Бірмі та Венесуелі, потрібно підтримати прихід китайського капіталу, масово імпортувати китайські товари та запросити дешеву китайську робочу силу. Зрозуміло, яке тоді майбутнє чекає на нашу країну: Україна може припинити існувати як незалежна держава й перетворитися в підконтрольний анклав Китайської імперії.


Олег СОСКІН

Прес-служба
Інституту трансформації суспільства

Комментариев нет: