10 окт. 2014 г.

Польща не права щодо нас

Перспектива членства України в ЄС є реальною, тоді як вступ до НАТО поки не розглядається. Про це заявляє міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина.









"Перспектива членства в ЄС є реальною, але прогрес на цьому шляху залежить в основному від самої України. На відміну від цього, вступ Києва до НАТО поки не розглядається", — каже польський міністр.

Що сказати? Невідомо що буде.

Ми маємо досвід посткомуністичних країн, тієї ж самої Польщі. Посткомуністична Польща вступила в НАТО в 1999 році. Потім це сталося з Румунією, Болгарією, Хорватією, Албанією.

Свого часу складно було повірити у те, що ці країни увійдуть до НАТО. А от до ЄС ці країни вступили значно пізніше.

Не думаю, що прямо вже можна стверджувати, що вступ до НАТО є нереальним.
Колись стояла Берлінська стіна і Німеччина була поділена, а сьогодні вона — єдина держава. Тоді, перед падінням Берлінської стіни говорили про те, що стіна буде стояти десятиріччями, і буде не одна Німеччнна, а декілька.

Польща була під окупацією Радянського Союзу, там була диктатура фактично комуністів. А потім зявилася Незалежна самоврядна професійна спілка „Солідарність”, активізувалися католицька церква, інтелігенція і Польща скинула комуністичне ярмо. Принесла собі демократію, свободи, національне відродження.
Хоча до того Польща була колонією різних імперій і ніколи не буде єдиною самостійною країною.

Говорити про те, що в України не вийде бути в НАТО — це дуже смілива заява міністра закордонних справ Польщі. На мою думку, потрібно більш обережно робити подібні висловлювання.

За матеріалом "Європейської правди" http://www.eurointegration.com.ua/news/2014/10/8/7026648/



Комментариев нет: