10 февр. 2014 г.

Розмови про виведення грошей олігархів з офшорів – це всього лише словоблудство

Опозиційні політики оголосили, що добиватимуться, аби українські олігархи вивели свої кошти з офшорів, так званих вільних економічних зон, в яких створені вигідні умови для підприємців, зокрема нульовий податок.
Певна річ, що олігархи не виведуть грошей. Хто свої кошти буде виводити з офшорних зон? Наші опозиційні політики просто економічно безграмотні.

Капітал в країну повертають тоді, коли є сформовані добрі умови для інвестування, стабільність та передумови, що в майбутньому вдасться примножувати прибутки саме тут.


В Україні немає всіх цих умов, тому зароблений капітал вивозять в офшори, там, де є добрі умови для отримання прибутків. Тому всі ці розмови про повернення грошей – це все лише балаканина, тим паче, що ці політики і утримуються за рахунок частини додаткової вартості цього великого капіталу. Це просто словоблудство.


Однак навіть якщо б українські олігархи згодилися повернути гроші до своєї країни, то в офшорних зонах цього б навіть не відчули.


Якщо б українські олігархи вивели свої гроші з офшорів, то це було б не дуже помітною зміною, адже за підрахунками міжнародних експертних систем, українські гроші в офшорах сягають менше ніж 1% від усіх коштів, які туди надходять.

Комментариев нет: